امنیت سایت

روش مهم برای ایمن نگه داشتن سرورها

سرور پشتیبان چیست ؟ آشنایی با سرور پشتیبان

سرور پشتیبان چیست ؟ یک نوع سرور است که امکان تهیه نسخه پشتیبان از داده ها، فایل ها، برنامه ها و یا پایگاه های داده را در یک سرور اختصاصی یا سرور از راه دور فراهم می کند. هم چنین تکنولوژی های سخت افزاری و نرم افزاری را ارائه می دهد که خدمات ذخیره‌سازی و بازیابی پشتیبان را به رایانه ها، سرورها و دستگاه های مرتبط متصل می کند. یک سرور پشتیبان به طور کلی در یک شرکت IT راه‌اندازی می شود که در آن سیستم های کامپیوتری در یک سازمان با یک شبکه به یک یا چند سرور پشتیبان متصل می شوند.

یک سرور پشتیبان شامل یک سرور سخت افزاری استاندارد با ظرفیت ذخیره‌سازی قابل توجه است، این نوع سرور عمدتا با درایوهای ذخیره‌سازی با حجم بالا و یک برنامه “پشتیبان گیری از سرور” راه‌اندازی می شود. زمانبندی پشتیبان گیری از سرور برای هر کامپیوتر ممکن است با یک برنامه کاربردی کلاینت (سرویس گیرنده) نصب شود یا در سیستم عامل میزبان پیکربندی شود. در زمان برنامه ریزی، میزبان با سرور پشتیبان ارتباط برقرار می کند تا فرایند پشتیبان گیری داده را آغاز کند.

شما عزیزان متوانید جهت مشاوره با ما در تماس باشید. 66720986-021

اما دلیل وجود سرور پشتیبان چیست ؟

هدف از تهیه نسخه پشتیبان، تهیه یک کپی از اطلاعات است که می تواند در صورت خرابی داده های اولیه بازیابی شود. خرابی داده ها ممکن است به علت نارسایی سخت‌افزار یا نرم‌افزار، انقضاء اطلاعات یا یک رویداد ناشی از انسان مانند حمله مخرب (ویروس یا بدافزار) یا حذف تصادفی داده ها باشد.

سرور پشتیبان یک راه عالی برای ذخیره فایل های مهم است. بهترین بخش یک Backup Server این است که مقرون به صرفه است و شما می توانید فایل فشرده را بر روی کامپیوتر یا هارد دیسک دیگری انتقال دهید. سرورهای پشتیبان رایگان وجود دارد، اما مزایای مشابهی را به عنوان یک سرور پشتیبان ارائه نمی دهند. با استفاده از پشتیبان گیری داده ها می توانید موارد زیر را پشتیبان گیری کنید:

  1. پشتیبان گیری از اطلاعات سرور
  2. پشتیبان گیری از حساب های کاربری شخصی در وب سایت ها
  3. پشتیبان گیری از اشتراک های فردی
  4. پشتیبان گیری برنامه ها
  5. بازیابی داده ها از بایگانی پشتیبان

شما عزیزان متوانید جهت مشاوره با ما در تماس باشید. 66720986-021

براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *