پشتیبانی فنی سایت

آموزش رفع مشکل وردپرس پس از تغییر دامنه

آموزش رفع مشکل وردپرس پس از تغییر دامنه

در صورتی که اسکریپت سایت شما وردپرس میباشد و پس از تغییر دامنه اصلی هاست، سایت شما به شکل نامناسبی نمایش پیدا میکند، برای رفع این مشکل میتوانید با مقاله آموزشی دایری لن همراه باشید.

رفع مشکل از کار افتادن وردپرس بعد از تغییر آدرس سایت

افرادی هستند که پس از طراحی سایت خود نیاز دارند آدرس سایت وردپرسی خود را تغییر دهند. همانطور که میدانید تمام داده های یک وب سایت در دیتابیس آن ذخیره می شود. در صورتی که وب سایتی با یک آدرس یا یک دامنه طراحی و پیاده‌سازی شود، تمام دیتاهای سایت در دیتابیس بر اساس آن دامنه بارگزاری می شوند مثل استایل های قالب سایت، تصاویر و موارد بسیار دیگر.

پس لازم است اگر وب سایتی با یک دامنه یا آدرس مشخص طراحی شده است، در صورت تغییر این آدرس در هاست نیز تغییر یابد. اگر این کار صورت نگیرد وب سایت یا به آدرس قبلی هدایت می شود یا اصلاً لود نمی شود و در شرایطی هم نصفه و نیمه لود می شود که بدلیل آدرس دهی و دامنه غیر صحیح می باشد.

دلیل تغییر آدرس سایت وردپرسی

بعضاً پیش می آید که وب سایتی پس از راه‌اندازی نیاز داشته باشد دامنه وب سایت خود را تغییر دهد. یا تمدید هاست و دامنه به تعویق می افتد و باعث می شود دامنه توسط شخص دیگری ثبت شود. تمام این موارد یا حتی موارد شخصی باعث می شود تا نیاز باشد دامنه وب سایت تغییر داده شود و نیاز به رفع مشکل از کار افتادن وردپرس بعد از تغییر آدرس سایت باشد.

برای رفع این مشکل باید ابتدا وارد PHPMyAdmin شوید، در CPanel با کلیک بر روی “PHPMyAdmin” می توانید دیتابیس سایت خود را مشاهده کنید، ولی در directadmin باید بعد از کلیک بر روی “PHPMyAdmin” ، نام کاربری و کلمه عبوری که برای دیتابیس سایت تنظیم کرده اید را وارد نمایید.

پس از ورود به PHPMyAdmin میتوانید دیتابیسی که وردپرس خود را در آن نصب کرده اید را پیدا کنید، نام دیتابیس سایت در فایل wp-config.php واقع در پوشه public_html موجود است. جدول های وردپرس به صورت پیشفرض دارای پیشوند WP- میباشد.

نکته: در صورتی که هنگام نصب وردپرس اقدام به تغییر پیشوند جداول در وردپرس کرده باشید، به جای WP- پیشوند انتخابی خود را مشاهده خواهید کرد.

با کلیک بر روی علامت مثبت کنار نام دیتابیس، جداول آن نمایش داده می شود، سپس بر روی جدول “wp_options” کلیک نمایید.

دو سطر siteurl و home مربوط به آدرس دامنه سایت شما می باشد که با استفاده از گزینه “Edit” می توانید سطرها را به ترتیب ویرایش نمایید و نام سایت خود را در قسمت “option_value” درج کنید.

توجه: اگر سایت شما دارای گواهینامه SSL است در ابتدای نام دامنه حتما https:// را وارد کنید.

براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *