تبلیغات اینترنتی

استفاده از سرویس ارسال پیامک برای حفظ مشتریان

حفظ مشتری با ارسال پیامک - مشتری مداری با پیامک

کسب و کارهای کوچک برای دیده شدن نیاز به انجام تبلیغات متناسب با بودجه خود دارند. یکی از روش‌های افزایش و حفظ مشتری در چنین مشاغلی، استفاده از سرویس ارسال پیامک است.

اگر با دنیای بازاریابی تا حدودی آشنا هستید، می‌دانید که حفظ مشتریان قدیمی از به دست آوردن مشتریان جدید بسیار مهم تر است. زیرا بیشترین میزان خرید را مشتریان وفادار به یک کسب و کار انجام می‌دهند. استفاده از سرویس ارسال پیامک به عنوان یکی از استراتژی‌های مهم حفظ مشتری خصوصاً در کسب و کارهای کوچک محسوب می‌شود که علاوه بر ایجاد وفاداری در مشتریان فعلی، منجر به رشد تعداد خریداران هم خواهد شد. شما هم اگر می‌خواهید با مزایای این روش فوق‌العاده آشنا شوید، با ما همراه باشید.

انواع روش های تبدیل مشتری به مشتریان وفادار

موضوع اصلی این مقاله راهکارهایی برای تبدیل مشتریان به چنین مشتریانی یعنی مشتریان وفادار است.

اگر صاحب هر شغل و یا کسب و کاری هستید پیشنهاد می کنم این مقاله را از دست ندهید و تا انتها با ما همراه باشید.

تفکیک مشتریان پایدار و سرسخت از سایر مشتریان

برخی از مشتریان به رشد یکباره شما بیشتر کمک می کنند و باید این مشتریان وفادار و پابدار را از سایر مشتریان تفکیک کنید و سفیران واقعی برند خود را با اهدایای هدایای ویژه هیجان زده کنید.
از اثرات این متد می توان به طولانی کردن وفاداری مشتریان و هم چنین افزایش مشتری جدید از طریق همین مشتریان وفادار است.

راه‌اندازی باشگاه مشتریان و دسته بندی مشتریان

تفاوتی ندارد چه نوع کسب و کاری دارید این متد مناسب تمامی صاحبین کسب و کار برای تبدیل مشتری به مشتری وفادار است.
با دسته بندی مشتریان از نظر نوع مشتریان هدف، جنسیت، ساعات مراجعه، شرایط فرهنگی، میزان درآمد و غیره اقدام به راه‌اندازی باشگاه مشتریان کنید.

و پس از دسته بندی کردن مشتریان ، به این نکات توجه داشته باشید:

  • مشخص کردن هدف و تهیه برنامه
  • شناخت نیاز مشتریان
  • شناخت ضعف ها و قوت های خود
  • شناخت جامعه مخاطبین
  • سیستم جمع‌آوری امتیاز و پاداش دهی
  • ایجاد زیر ساخت مالی

با درست طراحی و راه‌اندازی کردن باشگاه مشتریان موفقیت را در تبدیل مشتری به مشتری وفادار تجربه خواهید کرد.

از اصلی ترین فواید ایجاد باشگاه مشتریان علاوه بر تبدیل مشتری به مشتریان وفادار می توان به افزایش مشتری جدید ،افزایش سود ،صرفه جویی در هزینه های تبلیغات و … اشاره کرد.

با ارائه تخفیف در مناسبت های مختلف دلیلی برای وفادار بودن مشتریان ایجاد کنید

تخفیف و هدایا همیشه برای مشتریان دلچسب خواهد بود پس از این موضوع غافل نشوید و با ارسال پیامک انبوه یی چون پیام تبریک به مشتریان برای تولد یا سالگرد ازدواج ،تیریک ایام مناسبتی خاص مثل عید نوروز و… علاوه بر یاد اوری خود زمینه تبدیل مشتری به مشتریان وفادار را فراهم کنید.

مزایای سرویس ارسال پیامک در حفظ مشتری

استراتژی‌های بسیار خوبی برای حفظ مشتری وجود دارد که می‌توانید برای تشویق تعامل با مشتریان فعلی خود و افزایش سودآوری در هر معامله از آن‌ها استفاده کنید. استفاده از سرویس ارسال پیامک یکی از این استراتژی‌ها محسوب می‌شود که به اشکال مختلف استفاده می‌شود. در ادامه به لیستی از مزایای سرویس‌های پیامکی برای رشد کسب و کارها و حفظ مشتریان آن‌ها اشاره می‌کنیم.

اطلاعات مشتریان را جمع‌آوری کنید

در قدم اول لازم است که در مورد مشتریان خود اطلاعات مفیدی را جمع‌آوری کنید. اگر که شما از مشتری فقط شمارۀ تلفن درخواست کنید، هیچوقت در مورد او چیزی نخواهید دانست و در نتیجه نمی‌توانید در پیامک خود صمیمی باشید. اما هر چقدر مشتری خود را بیشتر بشناسید، دست شما برای ایجاد پیشنهادهای مختص به او نیز بازتر خواهد بود. تا حدی که حتی بتوانید زمان ارسال خود را نیز با توجه به نیاز مشتری تنظیم کنید. به این ترتیب شما از تمام رقبای خود متمایز خواهید شد و این یعنی وفاداری بیشتر مشتری!

دسته بندی مشتریان را دست کم نگیرید

تا اینجا گفتیم که هر چقدر بیشتر اطلاعات داشته باشید، بهتر می‌توانید مشتریان خود را دسته‌بندی و پیامک‌های خود را هدفمند کنید. واضح است که این اطلاعات حتی در روش‌های دیگر بازاریابی نیز به کار شما خواهد آمد. با این وجود اکثر شرکت‌ها فقط شماره مشتری را می‌گیرند و حاضر نیستند فراتر از این بروند. بنابراین اگر شما قصد دارید خود را از سایرین متمایز کنید، این یک فرصت استثنایی برای شما خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم که برای شروع کمی وقت بگذارید و ببینید که چه اطلاعاتی در مورد مشتری بروفادار کردن مشتری با پیامکایتان مفید خوهد بود که در وفادار کردن مشتری با پیامک مؤثر هستند. سه مورد زیر احتمالاً در لیست هر کسب و کاری خواهد آمد:

نام مشتری : در پیامک‌های خود مشتری را به اسم خطاب کنید و به این ترتیب یک حس صمیمیت میان دو طرف به وجود آورید.

تاریخ تولد : تولد مشتری را به او تبریک بگویید و حتی یک تخفیف ویژه نیز به مناسب این روز ویژه برایش در نظر بگیرید.

علایق : مشتریان به کدام دسته از محصولات و خدمات شما علاقه دارند؟ پیامک‌های خود را با توجه به علایق آنها برایشان ارسال کنید.

پس از این می‌توانید با توجه به اطلاعاتی که از مشتریان دارید، آنها را به دسته‌های مختلفی تقسیم کنید و تنها پیامک‌های مربوط را به هر کدام از آنها ارسال کنید. مطمئن باشید که مشتری هم قدر این تلاش شما را خواهد دانست و با وفادار ماندن خود زحمات شما را جبران می‌کند. بهتر است یادتان باشد که در وفادار کردن مشتری با پیامک، روش‌های مختلفی به کمک شما می‌آیند.

ایجاد احساس خاص بودن، برای وفادار کردن مشتری با پیامک

هیچ شکی نیست که مشتری تا همین جا بسیار تحت تاثیر قرار گرفته است، زیرا شما او را به خاطر داشته‌اید. اما بگذارید یک گام فراتر برویم و کاری کنیم که او واقعاً احساس خاص بودن کند. ما یک تخفیف ویژه برای او در نظر می‌گیریم تا او تشویق شود به مغازه شما بازگردد و هر چه برای نیاز دارد را از شما تهیه کند.

براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *