پشتیبانی فنی سایت

خطای 408 Request Timeout چیست و چگونه آن را برطرف کنیم؟

رفع خطای 408 Request Timeout و حل مشکل request timed out

ارور Request Timeout 408 چیست و چگونه رفع می‌شود؟

خطای 408 request timeout یک کد وضعیت HTTP است که نشان می‌دهد سرور در مدت زمان اختصاص داده شده درخواست کاربر را دریافت نکرده است. به این ترتیب سرور ارتباط را خاتمه داده و به مرورگر کاربر کد خطای 408 می‌فرستد که معمولاً به صورت 408 request timeout نمایش داده می‌شود. این ارور در دسته کدهای خطای 4xx قرار می‌گیرد که به معنی اشتباه از سمت کاربر است؛ اما همیشه این چنین نیست.

نحوه نمایش خطای 408 Request Timeout

به شکل‌های مختلفی ممکن است خطای 408 در مرورگر شما نمایش داده شود. نحوه بروز خطا اغلب به وب‌سایت و سرور وب مورد استفاده بستگی دارد. اما رایج ترین شکل‌هایی که ممکن است ارور 408 Request Timeout در صفحه شما ظاهر شود شامل موارد زیر است:

  • Request Timeout
  • 408: request Timeout
  • HTTP Error 408 – Request Timeout
  • 408 Request Time-out
  • The Request Has Timed Out

مقایسه ارور 408 با 504

ممکن است ارور 408 با ارور 504 Gateway timeout اشتباه گرفته شود، گرچه شباهت هایی دارند اما باید در نظر داشت که این دو ارور، متفاوت هستند.ارور 408 یک ارور سمت کاربر است درحالی که ارور 504 یک ارور سمت سرور است.

مورد بعدی این که ارور 408 بعد از به پایان رسیدن زمان ارسال درخواست کاربر به سمت سرور سایت اتفاق می افتد و کاربر به صورت مستقیم با سرور سایت در ارتباط است، در حالی که پیام timeout موجود در ارور 504 از سمت یک سرور که به عنوان پراکسی عمل می کند روی می دهد.

به عبارت دیگر ارور 408 از سمت سرور اصلی است ولی ارور 504 از سمت سرور پراکسی می باشد.

چگونه باید خطای 408 Request Timeout را رفع کنیم؟

در ادامه تمام مواردی که برای رفع خطای 408 باید انجام دهید را به شما معرفی می‌کنیم. هر یک از روش‌‌ها را که انجام دادید و جواب نگرفتید از روش بعدی استفاده کنید.

رفع خطای 408 سمت مدیر سایت

قبل از انجام هریک از مراحل، پیشنهاد می‌کنیم از سایت خود بکاپ تهیه کنید. با این کار اگر مشکلی پیش بیاید می‌توانید به نسخه بکاپ قبلی بازگردید.

بازدگرداندن به روز رسانی های اخیر

بسیاری از سایت‌ها از سیستم مدیریت محتواCMS) )، مانند WordPress استفاده می‌کنند. اگرچه این سیستم عامل‌ها پایدار و ایمن هستند، ممکن است با شروع تغییر در پسوندهای اساسی یا کد PHP، برخی از مشکلات ظاهر شود. اگر دقیقا بعد از به روز رسانی وردپرس با خطا روبرو شدید، وردپرس را به نسخه قبلی بازگردانید.

بررسی افزونه ها

اگرچه افزونه‌ها در بهبود قابلیت‌های سایت شما کار خوبی انجام می‌دهند، اما ممکن است آسیب‌های زیادی نیز وارد کنند. برخی پلاگین‌ها می‌توانند سیستم شما را کنترل کنند و کد شما و همچنین پایگاه داده شما را تغییر دهند. برای این که بدانید مشکل از پلاگین‌ها است یا نه پلاگین‌های سایت خود را از طریق کنترل پنل خود غیر فعال کنید.

حال دوباره به سایت بازگردید، اگر خطا رفع شده باشد، مشخص می‌شود که مشکل از سمت افزونه‌ها بوده است. دوباره پلاگین‌ها را فعال کرده و یکی یکی آن‌ها را غیر فعال کنید و چک کنید ببینید مشکل از کدام افزونه است. به این ترتیب قادر خواهید بود که ارور 408 Request Timeout را رفع کنید.

رفع خطای 408 سمت کاربر

در صورتی که به عنوان کاربر با خطای 408 روبرو شوید از روش‌های زیر استفاده کنید:

URL یا آدرس سایت را بررسی کنید

یکی از مهمترین دلایل بروز خطای 408 Request Timeout، اشتباه تایپ کردن آدرس سایت است. به این ترتیب اولین کاری که باید انجام دهید این است که ببینید آیا URL را به درستی تایپ کرده اید یا خیر؟ به نام دامنه و صفحه وب‌سایتی که می‌خواهید به آن دسترسی پیدا کنید توجه کنید که به درستی وارد شده باشد.

بررسی اتصال اینترنت

اگر اینترنت شما بسیار کند باشد یا مشکلی در اتصال وجود داشته باشد، احتمالاً خطای 408 رخ می‌دهد. کند بودن اینترنت باعث طولانی شدن درخواست و در نتیجه آن خطای 408 می‌شود. اگر مشکل از اینترنت شما باشد باید با شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت خود تماس بگیرید.

صفحه را مجددا بارگزاری کنید

امکان دارد یک مشکل موقتی باعث بروز ارور 408 شده باشد. یک بار صفحه را Refresh کنید شاید مشکل حل شود.

تغییر آی پی سیستم

گاهی مشکل بروز این خطا مربوط به IP سیستم شما می‌شود. با استفاده از وی پی ان یا دیگر ابزارهای تغییر آی پی، سعی کنید با IP کشور دیگری به سایت متصل شوید.

با مدیر سایت تماس بگیرید

اگر تمام مراحل بالا را امتحان کردید و باز هم نتوانستید خطای 408 را برطرف کنید، بهتر است با مدیر سایت تماس بگیرید. برای برقراری ارتباط با سایت نیز می‌توانید از ایمیل یا شماره تلفن آن‌ها استفاده کنید.

براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا 1

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *