تبلیغات اینترنتی

برند سازی یا برندینگ چیست؟

تفاوت برند سازی (Brand Building) و برندینگ (Branding)

برند سازی یا همان برندینگ یکی از مهم ترین اصول هر کسب و کاری است که استراتژی و اصولی خاصی دارد. هر کسی به فراخور حال خود وبه تناسب نیاز خود تعریف برند و برند سازی می کند. برند به شما مشتریان می گوید که چه انتظاری از محصولات و خدمات شما داشته باشند. برند یعنی معروفیت و محبوبیت. داشتن یک برند مناسب نشان دهنده تعهد کسب و کار برای ارائه ارزشی فراتر از کسب در امد در فروش است. موقعیت برند خود را بر اساس تجربه ، به منظور هر چه بیشتر شرکت کسب و کارتان تنظیم کنید ان را به مجموعه دایری لن واگذار کنید که شمارا در برند سازی عظیم و گسترده و موفق راهنمایی میکند. برند اگاهی و توجه نسبت به کسب و کار را افزایش می دهد مهم ترین و خاصیت برند برای هر کسب و کار ، افزایش اگاهی مردم و معروفیت کسب و کار می شود. مجموعه دایری لن به شما کمک میکند تا با یک برندینگ لازم هر چه بیشتر و تقویت جایگاه برند ، ان را به فرصت جذاب تری برای سرمایه گذاری تبدیل کنید و باعث مثبت شدن هر چه بیشتر شدن برداشت مردم نسبت به برند می شود و به نوبه خود باعث ایجاد حس اشتیاق به کار و در نتیجه بهره وری میشود. برند علاوه بر مصرف کنندگان ، برای افرادی مانند کارکنان و سهامداران نیز تاثیر میگذارد و استراتژی صحیح و کارامد برند علاوه بر مشتریان به شهرت و معروفیت برند کمک می کند.

نقشه راه برندسازی با دایری لن

برای برند خود یک استراتژی (نقشه راه) مناسب خلق کنید. نقشه راه برند به گونه ای است که ما را از راهنمایی های جزئی به رتبه و جایگاه مدنظر میرساند. تمامی افراد، مسیر مشابه را دنبال میکنند تا به مقصد خود برسند. امکان دارد شما چندین مسیر متفاوت را برای رسیدن به اهدافتان بکار ببرید.(مسیر انحرافی،مسیر طولانی).

شما عزیزان متوانید جهت مشاوره با ما در تماس باشید. 66720986-021

اگر میخواهید برندسازی موفق در کسب و کارتان داشته باشید، نقطه ضعف و قوت خود را در کسب و کار بیابید و آن را برطرف کنید. مواردی که باید در نقشه راه برند خود به آن عمل کنید عبارتند از:

  1. توسعه برند
  2. معرفی خدمات برند برای افراد
  3. تعیین اهداف کسب و کار
  4. توجه به معیار و نیاز مشتری
  5. ارتباط مستقیم برند با کسب و کار

مراحل برندسازی یک محصول

قدم اول از مراحل برندسازی یک محصول : ساخت برند یک فرآیند دائمی است

برند سازی یک فرآیند همیشگی است زیرا هرگز متوقف نمی شود. افراد، بازارها و کسب و کارها دائماً در حال تغییر هستند و برند باید تکامل یابد تا همگام شود.

قدم دوم از مراحل برندسازی یک محصول : شناسایی، ایجاد و مدیریت

یک فرآیند ساختاریافته برای برند سازی وجود دارد، فرآیندی که در آن ابتدا باید مشخص کنید که چه کسی یا چه کسی می خواهید برای سهامداران خود باشید، استراتژی برند خود را ایجاد کنید تا بر اساس آن موقعیت خود را قرار دهید، و سپس به طور مداوم هر چیزی را که بر موقعیت شما تأثیر می گذارد مدیریت کنید.

قدم سوم از مراحل برندسازی یک محصول : دارایی ها و اقدامات مرتبط با آن

موقعیت‌یابی شما در ساخت برند باید به دارایی‌ها (مانند هویت بصری، محتوا، محصولات، تبلیغات) و اقداماتی (مانند خدمات، پشتیبانی مشتری، روابط انسانی، تجربیات) تبدیل شود که آن را در ذهن مشتریان شما ایجاد کند و به آرامی درک از برند را برای آنان تداعی کند.

قدم چهارم از مراحل برندسازی یک محصول : درک مشتری از برند

همچنین به عنوان شهرت شناخته می شود. این ارتباطی است که یک فرد (مشتری یا غیر مشتری) در مورد برند شما در ذهن خود دارد. این ادراک نتیجه فرآیند برند سازی (یا فقدان آن) است.

قدم پنجم از مراحل برندسازی یک محصول : ذینفعان

مشتریان تنها کسانی نیستند که درک برند شما را در ذهن خود ایجاد می کنند. ذینفعان شامل مشتریان احتمالی، مشتریان فعلی، کارمندان، سهامداران و شرکای تجاری هستند. هر کدام درک خود را ایجاد می کنند و بر این اساس با برند تعامل می کنند.

براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا 0

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *