بحث های فنی

آشنایی با انواع ارور در سایت + رفع ارور سایت

گاهی اوقات یک سایت از دسترس خارج می‌شود و به جای صفحه وب سایت، یک خطا به نمایش درمی‌آید. به عنوان مدیر یک سایت باید در کمترین زمان مشکل سایت را حل کنید تا به حالت عادی برگردد. چون در این شرایط ممکن است مشتریان زیادی را از دست بدهید. خطای سایت ممکن است به دلیل مشکل در هاست، دامین یا سایر موارد فنی باشد. به همین دلیل برای حل کردن این دسته از خطاها به یک فرد متخصص نیاز دارید.

ارور 504 Gateway Timeout

این معنی را می دهد این خطا که یک سرویس دهنده (سرور) پاسخی به موقع از سرویس دهنده ی دیگر که در تلاش برای بارگذاری صفحه ی وب یا تکمیل درخواست مرورگر است، را دریافت نکرده است. به بیان دیگر در بیشتر مواقع خارج از کنترل شما است تا بتوانید این خطا را رفع کنید و یا برقراری ارتباط با آن دستگاه فاقد سرعت کافی است چرا که هر قدر اتلاف زمان در سرور دیگر بیشتر باشد احتمال رخ دادن این خطا بیشتر می شود. پیشنهاد می شود با یک پراکسی دیگر و یا اینترنت دیگر و یا در زمان دیگر تست کنید.

ارور 503 Service Unavailable

بیشتر مواقع این خطا به این دلیل رخ می دهد که سرویس دهنده یا سرور بسیار مشغول است یا اینکه تعمیراتی در مورد آن در حال اجرا است. گاهی ممکن است به دلیل محدودیت های اتصال، کنترل گر پهنای باند، منابع سیستم کلی، خرابی ایمنی هایی باشد و یا با ارتقای ورژن پی اچ پی سرور حل شود و با وجود برخی افزونه ها و یا داشتن تداخل بین کدها این نوع ارور را نمایش دهد. رفع این نوع خطاها راهکارهای زیادی دارد.

ارور 502 Bad Gateway

به دلیل بروز مسائلی بین سرورهای آنلاین که خارج از کنترل شما است رخ می دهد. با این حال گاهی اوقات هیچ مسئله خاصی وجود ندارد بلکه مرورگر شما فکر می کند این مشکل مربوط به تجهیزات شبکه خانگی شما است و یا علت دیگری دارد که خارج از کنترل شما است، ولی غالبا این ارور یک خطای شبکه ای بین سرورهای اینترنت است، به این معنی که این خطا ناشی از رایانه یا ارتباط اینترنتی شما نیست.

ارور 500 Internal Server

این نوع ارورها مشخص نمی کند که دقیقا مشکل چه چیزی هست و گاهی نیاز است که شما برخی ارورهای رده 500 را رفع کنید تا ارور 500 هم نیز رفع شود. گاهی ممکن است به دلیل مشکلات سیستم، اینترنت کاربر، کوکی و کش این نوع خطاها رخ دهد و گاهی هم به خاطر خطا در کدنویسی و مشکلات در تنظیمات سرور و هاست این خطا رخ دهد.

ارور 408 Request Timeout

این ارور به معنای پایان رسیدن مهلت زمانی ارتباط شما با وب سایت است. زمانی که به هر دلیلی مشکلی در اینترنت شما و یا سرور سایت و یا ارتباطات بین اینترنت شما با سرور رخ می دهد این نوع خطاها به چشم بیاید. گاهی برای رفع این خطاها زدن کنترل F5 کافی هست و یا مراجعه در ساعت های دیگر و یا عوض کردن اینترنت از راه کارهای ساده و راهگشا برای عدم مشاهده این نوع خطاها می باشد.

ارور 404 Not Found

معروف ترین ارور در رده ارورهای 404 می باشد. به زبان ساده در سمت مرورگر یک صفحه و یا آدرسی درخواست می شود و این آدرس و یا صفحه وجود ندارد. حال ممکن است به خاطر اشتباه تایپی آدرس وجود نداشته باشد و یا قبلا وجود داشته و دیگر وجود ندارد. این نوع خطا برای سئو سایت ضرر دارد و پیشنهاد می شود به شکل اصولی رفع کنید و برای مانیتورینگ این نوع خطاها ابزار سرچ کنسول نیز وجود دارد (در این مورد در دوره جامع سئو مفصل صحبت کرده ایم).

ارور 403 Forbidden

این خطای معروف ممنوع بودن آن صفحه را به شما می گوید. به عبارتی شما به هر دلیلی حق دسترسی به آن صفحه و یا سایت را ندارید. این مشکل زمانی که تحریم باشیم بیشتر به چشم میخورد. راه حل ها به این شکل است، استفاده از VPN در زمان تحریم بودن و یا پاک کردن کش و کوکی مرورگر و تست دوباره آن با VPN ، بررسی آدرس سایت جهت صحت آن، وجود تداخل در افزونه ها و قالب های وردپرس، جوملا و … که در این شرایط بهتر است تک تک افزونه و قالب ها را غیرفعال و دوباره تست کنید.

ارور 401 Unauthorized

معنی این خطا این است که به احتمال زیاد شما در پی تلاش برای رفتن به یک صفحه هستید ولى ظاهرا اطلاعات مثل پسورد و یا یوزرنیم شما صحیح نمی باشد. و یا آدرسی که تایپ کرده هستید اشتباه است، و یا دسترسی شما به پایان رسیده باشد. مثلا در برخی سایت های اشتراک ماهانه بدون آنکه پیغامی ارسال کنند که مشکل چیست بعد از پایان اشتراک این خطا را نشان میدهند که جالب نیست، و بهتر است با مدیر سایت در ارتباط باشید.

ارور 400 Bad Request

به معنی درخواست بد یا نامناسب است، جهت رفع آن ابتدا مطمئن باشید آدرس صفحه وبسایت را درست وارد می کنید و سپس کوکی و کش سیستم خود را پاک کنید و دوباره تست کنید. از طرفی باید بررسی کنید که آیا این خطا فقط برای یک سایت رخ می دهد یا سایت های دیگر هم این خطا را مشاهده می کنید. اگر مورد دوم باشد به احتمال زیاد مشکل اصلی در سیستم شما و یا ارائه دهنده خدمات اینترنتی هست که شما استفاده می کنید.

شما عزیزان متوانید جهت مشاوره با ما در تماس باشید. 66720986-021

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *