پشتیبانی فنی سایت

رمز یکبار مصرف OTP – ارسال پیامک اعتبار سنجی

ارسال پیامک اعتبار سنجی و رمز یکبار مصرف OTP

وب سرویس ارسال پیامک اعتبار سنجی OTP چیست؟

وب سرویس OTP و چگونگی کارکرد آن برای تمام برنامه نویسانی که ثبت نام در برنامه و بقیه روند فعال سازی از سرویس شان به OTP وابسته است،لازم و ضروری است. قبل از توضیحات کارکرد وب سرویس OTP بهتر است، اما درباره سرویس OTP و مفهوم آن بیشتر بدانیم.

OTP مخفف عبارت One Time Password است که به معنی رمز یکبار مصرف می باشد. ارسال OTP برای احراز هویت شماره موبایل هایی است که در آن اپلیکیشن و یا برنامه قصد عضویت دارند. در ابتدا شماره موبایل کاربر از نظر در دسترس بودن، روشن بودن و صحت درخواست ثبت نام بررسی می شود. برای این کار رمز 4 یا 5 رقمی فرستاده می شود که می بایست عینا در برنامه وارد شود. ثبت نام کننده پس از آن می تواند وارد سیستم شده و بقیه روند را طی نماید.

موارد استفاده از سرویس OTP

صحت شماره موبایل

ارسال کد عضویت Verification یا همان Lookup کمک می کند تا صحت شماره موبایل یا شماره ثابت وارد شده و هویت آنها را بررسی کنید تا در اطلاع رسانی‌های ضروری بتوانید کاربر را مطلع کنید.

افزایش امنیت

استفاده در ورود های دو مرحله 2FA و یا ارسال کد‌های OTP که باعث افزایش امنیت حساب های کاربر میشود، در این روش بعد از ورود، کدی برای کاربر پیامک می‌شود تا در مرحله دوم کد را وارد نماید.

اطللاعات ضروری

با تعریف چند الگو می‌توانید از این سرویس در مواردی مانند بازیابی رمز عبور،ارسال شماره فاکتور و مبلغ پرداخت و پاسخ به تیکت کاربران استفاده نمائید.

تسهیل در روند ورود و ثبت‌نام

افراد اغلب دوست دارند برای ورود یا ثبت‌نام در یک سایت، فرآیند ساده‌ای را طی کنند. بنابراین باید تا جایی که می‌توانید ورود و عضویت در سایت را برای کاربران و مشتریان ساده کنید. با استفاده از رمز عبور یکبار مصرف، کاربران در کمترین زمان ممکن در سایت عضو می‌شوند و مراحل زیاد ثبت‌نام و سیستم ورود پیچیده، آن‌ها را از عضویت در وب‌سایت دل‌زده نمی‌کند و در نهایت باعث افزایش بازخورد کسب‌وکار دیجیتال شما می‌شود.

آیا برای ارسال کد otp نیاز است سایت اینماد داشته باشد؟

برای ارسال پیامک رمز یک بار مصرف با استفاده از ارسال پیامک با پترن نیازی به داشتن اینماد نیست. اما اگر بخواهید خط تبلیغاتی را به خط خدماتی تبدیل کنید (بسته به خط و اپراتور مربوطه) شاید داشتن اینماد الزامی باشد.

آیا استفاده از کد اعتبارسنجی پیامکی خطراتی هم دارد؟

با توجه به کلابرداری‌های پیامکی باید هنگام دریافت پیامک احراز هویت نهایت دقت را به خرج داد تا قربانی فیشینگ پیامکی نشویم.

براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا 0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *