تبلیغات اینترنتی

بازاریابی موبایلی (Mobile Marketing)

بازاریابی موبایلی یا موبایل مارکتینگ چیست؟

موبایل مارکتینگ یک روش بازاریابی آنلاین است که با هدف جلب مخاطبان خاصی از طریق تلفن‌های هوشمند، تبلت‌ها و یا هر دستگاه مرتبط دیگر از طریق وب سایت‌ها، پست الکترونیکی، پیام کوتاه، شبکه‌های اجتماعی و یا برنامه های تلفن همراه انجام می‌شود.

موبایل مارکیتنگ یا بازاریابی موبایلی می‌تواند مشتری‌هایی بر اساس زمان یا موقعیت مکانی خاص را برای ما فراهم آورد و اطلاعات را شخصی سازی کرده و براساس آن کالا و یا خدمات مناسب را معرفی کند.

انواع استراتژی های Mobile Marketing

انواع مختلفی از استراتژی های بازاریابی موبایلی وجود دارد که باید امتحان کنید. بهترین روش استراتژی بازاریابی موبایلی، توجه به کسب و کار شما در آن صنعت، مخاطبان هدف و بودجه نیز می باشد.

بازاریابی مبتنی بر برنامه

این تبلیغات تلفن همراه شامل برنامه های تلفن همراه است، در حالی که 80 درصد از زمان تلفن همراه، صرف برنامه‌ها می‌شود، لازم نیست خودتان یک برنامه بسازید تا وارد عمل شوید. خدماتی مانند Google AdMob، به تبلیغ‌کنندگان کمک می‌کند تا تبلیغات موبایلی را ایجاد کنند، که در برنامه‌های تلفن همراه کاربران ظاهر می‌شوند.

فیس بوک همچنین به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد تا تبلیغاتی را ایجاد کنند، که در برنامه موبایل فیس بوک یکپارچه شده است. پست تبلیغاتی تلفن همراه فیس بوک، چنان یکپارچه با فید خبری فیس بوک ادغام می شود که کاربران اغلب متوجه نمی شوند که به تبلیغات نگاه می کنند.

بازاریابی تلفن همراه درون بازی

mobile marketing، درون بازی به تبلیغات موبایلی اطلاق می شود که در بازی های موبایل ظاهر می شوند، مانند مثال زیر. تبلیغات درون بازی می تواند به صورت پاپ آپ بنر، تبلیغات تصویری تمام صفحه یا حتی تبلیغات ویدیویی که بین صفحه های بارگیری ظاهر می شود ظاهر شوند.

کدهای QR

کدهای QR توسط کاربران اسکن می شوند و سپس به صفحه وب خاصی منتقل می شوند که کد QR به آن پیوست شده است. کدهای QR اغلب با گیمیفیکیشن موبایل همسو هستند و دارای یک عنصر رمز و راز هستند، زیرا کاربرانی که آنها را اسکن می کنند همیشه نمی دانند دقیقاً به کدام صفحه میروند.

بازاریابی مبتنی بر مکان

تبلیغات تلفن همراه مبتنی بر مکان، تبلیغاتی هستند که بر اساس موقعیت مکانی کاربر نسبت به یک منطقه یا تجارت خاص در دستگاه های تلفن همراه ظاهر می شوند. برای مثال، برخی از تبلیغ‌کنندگان ممکن است بخواهند تبلیغات تلفن همراهشان فقط زمانی نمایش داده شود که کاربران در شعاع 1 مایلی کسب‌وکارشان باشند.

تبلیغات جستجوی موبایل

اینها تبلیغات اصلی جستجوی گوگل هستند که برای موبایل ساخته شده اند و اغلب دارای افزونه های اضافی مانند کلیک برای تماس یا نقشه هستند.

تبلیغات تصویری موبایل

تبلیغات مبتنی بر تصویر که برای نمایش در دستگاه های تلفن همراه طراحی شده اند.

پیامک

بازاریابی پیامکی شامل گرفتن شماره تلفن کاربر و ارسال پیشنهادها متنی برای آنها است.

بازاریابی تلفن همراه

کمپین های پیشرفته تبلیغات گوگل در 12 ژوئیه، Google کمپین‌های پیشرفته را برای همه کاربران Google Ads راه‌اندازی کرد و گزینه‌های تبلیغات تلفن همراه را با تبلیغات کلاسیک Google Ads آنلاین (که قبلاً Google AdWords نامیده می‌شد) یکپارچه کرد، این به نفع Google است که موبایل مارکتینگ را برای تبلیغ‌کنندگان آسان کند، Google درآمد زیادی از تبلیغات تلفن همراه ایجاد می‌کند.

نکات ضروری در بازاریابی موبایلی

  • اهداف خود را مشخص کنید آیا بازاریابی تلفن همراه با بودجه شما امکان‌پذیر است؟
  • برای چه کسانی تبلیغ می‌کنید؟
  • استراتژی فعلی، در صورت وجود، چقدر مؤثر بوده است؟
  • حوزه‌های کلیدی که می‌خواهید در آن‌ها پیشرفت کنید کدامند؟
  • چگونه می‌توان حداکثر برنامه‌های کاربردی را در دستگاه‌های تلفن همراه خود برای تأثیر بیشتر بهینه کرد؟

همیشه باید آمارهای مختلفی را در نظر داشته باشید که به ما نشان می‌دهد مردم چقدر از دستگاه‌های تلفن همراه خود برای نیازهای خود استفاده می‌کنند. بازاریابی موبایلی یکی از جنبه های اساسی بازاریابی دیجیتال است.

تکنیک های کسب موفقیت در موبایل مارکتینگ

به منظور کسب موفقیت در تبلیغات موبایلی، باید ابتدا استراتژی مناسبی برای مسیر خود طرح کنید. در اینجا برخی نکات مهم برای کسب موفقیت در این زمینه را شرح دادیم:

  • آنالیز بازار: برای کسب موفقیت در موبایل مارکتینگ، ابتدا باید بازار را به خوبی آنالیز کرد و اطلاعات مورد نیاز بازار را جمع‌آوری کنید. شناخت مشتریان، رقبا و محصولات مشابه در بازار به شما کمک می کند تا استراتژی مناسبی برای موفقیت در موبایل مارکتینگ تدوین کنید.
  • فعالیت در شبکه های اجتماعی: امروزه بیشتر کاربران اینترنت و موبایل در شبکه های اجتماعی حضور دارند. تبلیغات در این شبکه ها، به شما کمک می کند تا به مخاطبان خود در مکانی که توجهشان به تبلیغات بالاتر است، دسترسی بیشتری داشته باشید.
  • بهینه‌سازی سایت و برنامه های موبایل: یکی از اصلی ترین عوامل موفقیت در موبایل مارکتینگ، بهینه‌سازی سایت و برنامه های موبایل شماست. اطمینان حاصل کنید که طراحی، سرعت بارگیری، استفاده از SEO و UX در سایت و برنامه های شما به بهترین شکل صورت گرفته است.
  • استفاده از تبلیغات پرداختی: تبلیغات پرداختی، یکی از بهترین روش های تبلیغات در موبایل مارکتینگ است. با استفاده از این روش، می تواند به شما کمک کند تا بازدید بیشتری از مخاطبین خود داشته باشید و ارزش لازم برای مخاطبین خود را ایجاد کنید.
  • ارائه محتوای جذاب و اصیل: برای کسب موفقیت در موبایل مارکتینگ، باید محتوای جذاب و اصیلی را به مخاطبین خود ارائه کنید. در هر محتوایی که ارائه می دهید، باید قدرت، اعتماد و ارزش واقعی را به مخاطبین خود نشان دهید. همچنین سفارش تولید محتوا خود را به اشخاص متخصص بسپارید.

براتون مفید بود؟

میانگین امتیاز 5 / 5. تعداد آرا 1

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *